Piercing…
…je to způsob, jak lidem pomoct vyjádřit, kým opravdu jsou – někdy jemně, někdy odvážně a naplno. Každý, kdo ke mně přijde, si s sebou nese svůj důvod – ať už jde o touhu po změně, symbolickou událost v životě, nebo prostě chuť ozdobit svoje tělo. Pro mě je nejdůležitější, aby se ve studiu každý cítil v bezpečí, pohodě, a věděl, že celý proces je o něm. Od prvního pozdravu až po okamžik, kdy si poprvé prohlédne nový piercing v zrcadle, je to společný zážitek plný důvěry, respektu a radosti z toho, že si někdo dovolil být o kousek víc sám sebou.
Každé tělo je jiné, každý příběh je jedinečný – a právě to dělá moji práci tak krásnou a zajímavou. Společně vybereme správné místo, šperk i styl, aby všechno sedělo nejen fyzicky, ale i pocitově. Věřím, že piercing není jen o vzhledu, ale i o vnitřním pocitu svobody a sebevyjádření. Ať už jde o první náušnici nebo něco odvážnějšího, pro mě je největší odměnou vidět ten úsměv a jiskru v očích, když je všechno hotové.
-
Ano, je to možné, ale je potřeba přijít s rodičem/zákonným zástupcem podepsat potvrzení, že s provedením piercingu souhlasí. Ne všechny piercingy je vhodné provádět před dovršením 18 let.
-
Piercing se hojí každému individuálně, také záleží na druhu piercingu, ale obecně je to něco mezi 2-12 měsíci. Péči o něj Vám vysvětlím hned po provedení, případně se vše potřebné můžete dočíst v článku ZDE.
-
Některé druhy piercingů je lepší provádět pouze mimo léto (pupík a bradavky), ale pro ostatní nejsou omezení. Vždy záleží na konkrétním životním stylu, práci a nebo třeba četnosti cestování.
Pokud se ale necítíte na 100% zdraví, je lepší piercing odložit. Oslabená imunita z nachlazení nebo chřipky vám určitě s hojením nepomůže. -
Všechny dostupné umrtvovací prostředky znecitliví pouze povrch kůže, nepronikají do hloubky, to dokáže pouze injekční anestetikum, které můžou používat pouze lékaři, a u kterého to píchnutí je pomalu bolestivější, než u samotného piercingu.
-
Ano, můžete, ale vždy záleží na rozsahu problémů nebo omezení. Pokud si nejste jistí, můžete vše konzultovat se svým piercerem a samozřejmě také s ošetřujícím lékařem. V případě vážnějších problémů je lepší mít písemné potvrzení od lékaře. Více o kontraindikacích si můžete přečíst ZDE.
-
Výhody propíchnutí jehlou - menší poškození kůže, jednorázová sterilní jehla, sterilní šperk, piercer se sterilním nářadím a rukavicemi. Nastřelovací pistole se sterilizovat nedá, není jednorázová a dírku vám do ucha prorazí přímo ne-zrovna ostrý hrot náušnice. Tak co myslíte?
-
Některé druhy piercingů se v praxi ukázaly jako problematické z hlediska hojení, hygieny nebo dlouhodobého zdravotního dopadu, jako například cheeky, bridge, smiley, mikrodermál a nebo intimní piercing, proto vyžadují specifické podmínky, jinak mají rizika, která nejsou v souladu s tím, jak chci svou práci dělat. Mým cílem je bezpečný a kvalitní výsledek – a pokud mám pocit, že to u určitého typu piercingu nemohu garantovat, raději ho nenabízím.
Pokud se chcete dozvědět více o piercingu, doporučuji projít si články na blogu.