Piercing v létě

Pro někoho je léto dobou zaslouženého odpočinku, a chce si dopřát radost například v podobě nového piercingu nebo tetování. Které piercingy je ale lepší raději nechat na podzim a proč? A jak se starat o ty další, které přes léto nejsou úplně zakázané?

Od května do konce září

  • O jaké piercingy se jedná?

Primárně o piercingy, které se dlouho hojí, například piercing pupíku, bradavek, cheeky, některé intimní piercingy a nebo určité druhy mikrodermálů, které jsou na místech, která se v létě hodně potí (např. mezi prsy).
Více o přibližné době hojení piercingů se můžete dočíst ZDE.

  • Proč?

Kombinace vysokých teplot, potu a častého koupání je rájem pro bakterie. Pot v okolí piercingu může způsobovat podráždění a v kombinaci s vysokou teplotou urychluje množení bakterií. Časté koupání rozmáčí čerstvou ránu po propichu, tím se otvírá brána bakteriím do těla, které se tam můžou dostat i z koupání (rybník, koupaliště, moře, nadměrné sprchování doma) a nedostatečné vysušení a péče může způsobit mokvání. Místo pohodového léta tak budete čas trávit častými kontrolami u piercera, a nebo v horším případě u lékaře.

  • Kdy můžu?

V ideálním případě se na výše uvedené druhy piercingů objednejte nejdříve na konec září, za předpokladu, že vás nečeká během podzimu/zimy cestování za teplem a mořem.

  • Co když chci za každou cenu v létě?

Po důkladné konzultaci sami se sebou, jestli jste ochotni oželet vše výše zmíněné a pečovat o piercing tak, jak máte (a ještě o něco lépe), po dobu, jaká je doporučená, se můžeme zkusit domluvit.

  • Můj piercing pupíku vypadá zahojený, nebolí a není zarudlý, mám ho měsíc a půl. Můžu jít do bazénu?

Gratuluju! Očividně se o svůj piercing staráte velice dobře, že není podrážděný a ani bolestivý. Ale ne, do bazénu nemůžete. To, že na povrchu vypadá zahojený, neznamená že uvnitř propichu je. Protože voda se dostane přece kamkoliv. Vážně chcete dosavadní bezproblémové hojení zahodit, kvůli jednomu odpoledni v bazénu?

  • Měla jsem piercing bradavek měsíc, když jsem byla poprvé v bazénu a nic se nestalo.

    Máte více štěstí než rozumu. Pokud nedbáte pokynů piercera, může vás to stát mnohem víc, než jen ztrátu nové ozdoby. První dva až tři měsíce po propíchnutí je potřeba věnovat piercingu zvýšenou péči, kterou najdete ZDE.

A co ostatní druhy piercingů?

Většina ostatních piercingů je nejpozději do 3-6 měsíců zahojená. Vyjímkou jsou složitější piercingy chrupavek uší, kde může doba hojení být až 10 měsíců. Opět ale platí pravidlo, že na ucho sice svítí sluníčko, není to ale místo na těle, kde by se člověk extrémně potil, jako výše zmíněný pupík, bradavky a nebo mikrodermál mezi prsy. Stále je nutné dodržovat pokynů piercera a první měsíc až dva piercing uší nebo obličeje nadměrně nenamáčet.

Previous
Previous

Tetování v létě

Next
Next

Péče o piercing VI. - bradavky