Péče o piercing
Piercing je nádherná forma sebevyjádření – ale aby z něj byla radost dlouhodobá, je potřeba věnovat trochu pozornosti i následné péči. Každý den ve studiu vidím, jak důležitá je správná domácí péče, proto bych se s vámi ráda podělila o pár tipů, které doporučuji všem svým klientům.
První dny jsou klíčové
Po aplikaci je vaše tělo v režimu „hojení“. Piercing je vlastně drobná rána, takže se k němu chovejte jemně a s respektem. Ruce si před každým dotykem pořádně umyjte mýdlem a vodou. Pokud to není nutné, na piercing raději vůbec nesahejte – čím méně manipulace, tím lepší hojení.
Čištění? Jemně a pravidelně
Doporučuji piercing čistit 2× denně speciálním přípravkem na piercingy. Stačí nastříkat roztok přímo na místo a nechat volně uschnout, případné přebytky spreje jemně odsát papírovým ubrouskem. Vyhněte se alkoholu, peroxidu nebo jiným „agresivním“ dezinfekcím – ty mohou podráždit a zbytečně prodloužit hojení. Hlavní je mít piercing v suchu a zbytečně jej nenamáčet.
Žádné zbytečné změny
Vím, jak lákavé je chtít si nový šperk brzo vyměnit, ale tady platí zlaté pravidlo: trpělivost. První šperk by měl zůstat na svém místě minimálně po celou dobu hojení (až na pár vyjímek). Vždy dbejte rad svého piercera. Každý zásah, výměna nebo šperk z nevhodného materiálu může vést k podráždění, infekci nebo dokonce k tomu, že piercing nebude na správném místě (migrace šperku).
Poslouchejte svoje tělo
Každý piercing se hojí jinak – a vaše tělo vám samo řekne, když něco nebude v pořádku. Pokud cítíte silnou bolest, otok, zarudnutí nebo se objeví počínající zánět, neváhejte kontaktovat svého piercera nebo navštívit lékaře. Vždy raději přijít s „planým poplachem“ než něco zanedbat. Nadměrný stres vám také může znepříjemnit a v některých případech i prodloužit hojení.
Na závěr – buďte na sebe hodní
Piercing je malý rituál, kterým si dopřáváte něco jen pro sebe. Dejte si čas, dopřejte svému tělu klid, dostatek spánku, kvalitní jídlo a hydrataci. Tělo a mysl, které jsou v pohodě, se hojí mnohem rychleji.